Update 21 oktober 2026 – 21:30
Eerder berichtten wij u over een beveiligingslek in PHP en de maatregelen die wij hiervoor hebben getroffen.
Vandaag omstreeks 16.00 uur heeft de leverancier van PHP de definitieve beveiligingsupdate uitgebracht. Wij hebben deze direct doorgevoerd op onze systemen. Onze generieke en SaaS-applicaties zijn hiermee weer volledig in gebruik.
Voor een klein aantal maatwerksystemen ronden wij nog de laatste testen af voordat deze weer volledig in gebruik worden genomen. De betreffende klanten zijn hierover individueel geïnformeerd. Wij hebben geen aanwijzingen dat er misbruik is gemaakt van het lek.
Wij raden u nog altijd aan om ook de software die u zelf gebruikt te controleren op dit beveiligingslek, bijvoorbeeld websites, webshops en andere applicaties die op PHP draaien. Neem hiervoor zo nodig contact op met uw IT-beheerder of softwareleverancier.
Heeft u vragen? Neem dan gerust contact met ons op via helpdesk@axtion.nl of +31 (0) 50 850 0182.
aXtion
Update 14:30
Vandaag is er in het nieuws aandacht voor een beveiligingslek in PHP. Wij nemen dit serieus en hebben direct onze eigen systemen gecontroleerd, inclusief de systemen waar ook onze klanten gebruik van maken.
Voor zover wij nu kunnen beoordelen, zijn er enkele systemen aangetroffen die kwetsbaar zijn voor dit lek, maar hier lijkt nog geen misbruik van gemaakt te zijn. De enkele klanten die wel kwetsbaar zijn, zijn uit voorzorg uitgeschakeld en klanten zijn hierover geïnformeerd. Als eerste maatregel hebben we direct een workaround doorgevoerd die het risico beperkt. Zodra een definitieve oplossing beschikbaar is, dan zullen wij deze uiteraard zo snel mogelijk doorvoeren.
Wij raden u aan om ook de software die u zelf gebruikt te controleren op dit beveiligingslek, bijvoorbeeld websites, webshops en andere applicaties die op PHP draaien. Neem hiervoor zo nodig contact op met uw IT-beheerder of softwareleverancier.
Wij blijven de situatie nauwgezet volgen. Als er nieuwe informatie beschikbaar komt of de situatie verandert, laten wij u dat op deze pagina weten.
Heeft u vragen? Neem dan gerust contact met ons op via helpdesk@axtion.nl of +31 (0) 50 850 0182.
aXtion
